Hemen Ara Bilgi Al !Whatsaap

Esenyurt Halı Yıkama

Esenyurt’tun gelişen yapılaşması ile halı yıkama olan talep günden güne hız kazanmaktadır. Bizlerde halı yıkama sektöründe sektörün önde gelen ismi olarak hizmet vermekteyiz. Esenyurt halı yıkama fabrikası halılarınızı kapalı ortamda insan sağlığına uygun bir şekilde temizleyerek sizlere en kısa zamanda teslim etmekteyiz. Birçok firma ile mukayese edildiğinde Esenyurt halı yıkama her zaman başta tercih edilmiştir. Bizler başarımızın arkasında her zaman kalite ve disiplinin olduğunu savunarak faaliyetlerimize ilk günkü aşk ile devam ettirmekteyiz. Sizlerde bugüne kadar birçok firma ile çalıştınız ancak memnun kalmadıysanız eğer Temizlik Var ailesi ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz.

Esenyurt Halı Yıkama

  • Kuru Halı Temizleme Yöntemi ile Halı Temizleme

Bu yöntemle halıların ıslanmadan temizlenmesi mümkündür. Çok nadir kullanılan bir yöntem olmasına rağmen pratik ve kolaydır. Bu yöntemde direkt olarak su kullanılmaz. Sadece çok az bir su kullanılarak emici bir toz yardımıyla gerçekleştirilir. İlk olarak malzemeler halı üzerine serpilir ardından makineler yardımıyla halı üzerinde dağıtılır. Bir süre beklenerek halının deterjanları emmesi beklenir. En son olarak yine farklı makinelerin yardımıyla halı üzerindeki tüm malzemeler çekilir ve kirlerin halıya geçmesi sağlanır. Halınızın yıkanmasına, kurumasına gerek kalmadan kolay bir şekilde temizliği sağlanmış olur.

  • Şampuanlama Yöntemi İle Halı Yıkama

Halı yıkama süpürgeleri sayesinde gerçekleşen bu işlemde halıların yerinde yıkanması mümkündür. Bu da kadınlar için daha pratik bir yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilen bir halı temizleme yöntemidir. Normal halı yıkamada olduğu gibi bu işlemde de ilk olarak halılar süpürülerek kaba kirlerinden arındırılır. Ardından halı üzerine gerekli deterjanlar dökülerek köpürtülür. Bir süre deterjanların kuruması beklenir. Kurumanın ardından kirlerin köpüklere yapıştığı gözle görülmektedir. Son olarak da halı yıkama süpürgeleri yardımıyla tüm kir ve toz makinelere çekilir. Zahmetsiz ve kolay bir yöntem olduğu için sıklıkla kullanılmaktadır.

  • Köpük Yöntemi ile Halı Yıkama

Şampuanlama yöntemine benzeyen bu yöntemde de yine çeşitli deterjanlar ve makineler kullanılır. İlk olarak halıya dökülen deterjanlar köpürtülür ve beklenir. Ardından makinelerle kiri ve tozu içine emen köpükler makinelerle vakumlanır. Daha tatmin edici bir temizlik olması isteniyorsa buhar makineleri kullanılarak en son üzerinden geçilir.

  • Buharlama Yöntemi ile Halı Yıkama

Özellikle evlerinde bebekleri olan annelerim sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Çünkü buharlı yöntemin daha derinlemesine bir temizlik sağladığı düşünülür. Bu işlemde kullanılan direkt olarak buhar değil sıcak sudur. Makineler içerisinde bulunan sular çok yüksek derecelerde ısıtılıp halıya buhar verilir. Bu sayede sıcak buharı gören kirler yumuşayarak daha kolay bir temizlik sağlanmaktadır. Ayrıca bu buhar makinelerinin içerisine çeşitli dezenfektanlarda eklenerek ortaya daha etkili bir temizlik çıkartılır. Esenyurt halı yıkama halı yıkamada son olarak da başka makineler yardımıyla bu kirler içine hapsedilir. Diğer yöntemlerle kıyaslandığında daha başarılı bir temizlik söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir